Kobylský srandamač vyloupili volejbalisté z Kyjova

Kobylí – Poklekněte, tenhle tým je králem: Kyjov. Klid, jde jen o nadsázku. Honorovat titulem krále celek, jenž vyhrál třiadvacátý ročník volejbalového turnaje Kobylský srandamač, je přehnané. Ovšem, zadarmo tahle sobotní výhra rozhodně nebyla.

 „Jestli je turnaj o výsledcích nebo spíše srandě? No, se srandou je to složité. Vyhrát chce každý,“ říkal v dobrém rozmaru pořadatel Zdeněk Sovadina.

Do Kobylí se v sobotu sjelo osm celků, které bojovaly o postup do zápasů o medailové příčky ve dvou skupinách. Všichni nakonec smekli před Kyjovskými.

„Řekl bych, že úroveň turnaje se zvyšuje. Letos nastoupily poměrně dost silné týmy. Většinou jsou to volejbalisti hrající amatérské soutěže. Úplní amatéři by ovšem asi příliš šancí neměli. Jednou jsme to zkoušeli a skončili jsme poslední,“ míní Sovadina.

Může být spokojený. Letošní účast je nejvyšší za poslední tři roky. „Kdysi jsme tady měli i šestnáct týmů, ale to už bylo moc. Současný počet je ideální,“ mínil pořadatel.

Kobylský srandamač slouží volejbalistům k ukončení sezony. Oproti minulosti však došlo k zásadní změně. Nejprve turnaj, večerní zábava až poté. „Když to bylo opačně, bylo otázkou, kolik týmu nakonec opravdu nastoupí,“ žertoval Sovadina.

Druhé místo obsadila brněnská Karamba, třetí Zoufalci z Nové Včelnice.

Autor: Lukáš IvánekZdroj: Břeclavský deník.cz